Функционалната къща е синоним на благополучие. Фактът, че използваме различни ресурси по практичен и прост начин, е от съществено значение, за да можем да живеем по-удобно. Поради тази причина все повече хора залагат на кухни с барплот и трапезария.
Този декоративен компонент допринася положително за пространството. Може да се постави дори в малки кухни, тъй като може да бъде част от мебелите и просто да предлага още една повърхност, за да можем да закусваме, да ядем или като опора.Винаги е добре да имаме повърхност, където можем да извършваме различни задачи и която не заема твърде много място.
Видове кухни с барплот
Бар в кухнята служи като малък остров; обикновено обаче има по-малки размери и не заема твърде много място. Това може да бъде предимство при декорирането на дома. Разбира се, ако имаме много място, тогава имаме възможност да приложим бар, който е по-широк, който разделя пространствата по-добре и който служи за обновяване и декориране на кухнята в различни стилове.
Въпреки това, барът не трябва да се ограничава само до това да служи като работна повърхност. В него можете да намерите и мивката, керамичния плот или дори някои електрически уреди: микровълнова печка, кафе машина и др. Въпреки това, най-често срещаният е простият бар, чийто принос е основен и елементарен и който удвоява дълбочината на плота.
Други начини за монтиране на кухнята
В отворена кухня барплотът може да бъде разположен на централно място, така както може да бъде прикрепен към стената. Тази последна опция е много интересна, ако имаме тясно пространство, както често се случва в апартаменти, ателиета или градски апартаменти.
От своя страна трябва да имаме предвид, че е полезен ресурс за ежедневна употреба. Ако се постави до прозорец, ще имаме светлина или дори да го превърнете в разширение на работния плот. В случай, че всекидневната и кухнята са в едно помещение или ако това е кухня с вградена трапезария, барплотът може да служи като разделителна линия и като организиращ елемент.
Ако мислите да промените формата на вашата кухня и да приложите бар, ви представяме няколко примера, за да можете да изберете модела, който най-добре отговаря на вашите нужди, включително планове за по-добро разбиране. Открийте различните разновидности и променете имиджа на дома!
1. Кухня 6,5 м²

Помислете за наличието на врати и прозорци
От съществено значение е да планирате местоположението на мебелите. В тази кухня от 6,5 м² отворите обуславят разпределение на два фронта, по същия начин, по който е необходимо повече пространство като система за съхранение, барът е проектиран като конзолна маса. Представлява разширение на плота, като излиза на 60 см между скрина и шкафа. По-долу мястото беше използвано с рафт за съхранение на тавите.
6,5 m²: План на проекта

2. Кухня 14,08 м²

Оформление за дълго растение
Поставянето на мебелите е най-добре на две лица, но кухнята трябва да е широка поне 2, 20 м, за да циркулира гладко. Като този: вдясно са шкафовете, уредите и накрая бар с малка дълбочина и идеална височина за поставяне на функционални мебели за офиса, като два стола, без да пречи на преминаването. Отсреща беше плочата и водната площ.
14, 08 m²: План на проекта

3. Кухня от 13, 10 м²

С многофункционален остров
Този голям елемент, който помещава барплот за хранене, мивка и котлон, е проектиран с отстъпка в шкафовете. Планът показва, че останалите шкафове са концентрирани върху друга от стените и че проходите са спазени.
13, 10 m²: План на проекта

4. Кухня от 8, 80 м²

Кухня и всекидневна в едно и също пространство
Кухненското обзавеждане е частично скрито зад висок барплот, който освен че изпълнява логичната си функция за бързо хранене и закуска, е двулицева мебел. От страната на кухнята има рафтове и много място за съхранение.
8, 80 m²: План на проекта

5. Кухня от 9, 90 м²

U-образен полуостров
Перфектното разпределение на кухнята, U-образна и отворена към трапезарията. Барът е продължение на плота, но под него не са монтирани ниски шкафове, има свободно място за удобно сядане на табуретките. Барът е завършен с вертикална страна, като една от мебелите.
9, 90 m²:План на проекта

6. Кухня 12 м² + трапезария

Лентата маркира разделението
Между работната зона и трапезарията е тази зона за закуска и бързо хранене. Изработен от дърво, за да добави нотка топлина към бялото и стоманата, той е по-висок от плота и има L-образен дизайн с опора на стената. Както показва планът, това удвоява дълбочината на плота, но все пак оставя достатъчно място за циркулация между двете зони.
12 m² + трапезария: План на проекта

7. Кухня от 8, 40 м²

Кухня, отворена към всекидневна
В това разпределение по-дългата стена на двата му успоредни фронта беше завършена с барплот за закуска. Плотът и барът са изработени от Silestone, много ковък синтетичен материал, който се адаптира към вдлъбнатини и неравности в стената, както в този случай. За тези пръти се препоръчва дебелината на плота да е 5 cm или повече.
8, 40 m²: План на проекта

8. Кухня 7,2 м²

Барплотът лежи върху последния шкаф в кухнята
Y оставете достатъчно място за пътеката.Този бар е изненадващ със своята дължина и визуална тежест, но също и с това, че се откроява от белите кухненски мебели и плота с морска вода. Причината е, че барът е единствената трапезария в къщата и поради тази причина собствениците искаха да е просторна и направена от топъл материал, като дърво.
7, 2 m²: План на проекта

9. Кухня от 9 м²

Кухня с квадратен план
В този случай U-образната форма прави пространството печелившо. Площта от 9 m² беше организирана на три фронта: остров беше прикрепен към най-дългата стена, която интегрира чинията и барплота за закуска; мивката била поставена под прозореца и в останалите предни шкафове от пода до тавана и били поставени останалите електроуреди.
9 m²: План на проекта

10. Кухня от 25, 42 м²

Бар на полуостров
Тази опция ви позволява да разграничите работната зона, когато кухнята споделя пространство с други стаи, какъвто е случаят с тази, 25 m². Барът улеснява по-функционалното разпределение, тъй като въпреки размера си кухнята създава затруднения, тъй като има две врати за достъп, трапезария, прикрепена към стената, и зона за пране.
25, 42 m²: План на проекта

11. Кухня от 13, 34 м²

Удължете работния плот
Това е начин да получите бар, но имайте предвид, че човек се нуждае от разстояние от поне 50 см, за да се храни удобно. В тази кухня, от около 13 м², която включва една четвърт ютия, мебелите бяха разпределени на два успоредни фронта. Барът е създаден в този отляво, като продължение на плота, върху който лежат два шкафа. Тези мебели за капаци са с малка дълбочина и отварянето им не изключва използването на бара.
13, 34 m²:План на проекта

12. Кухня от 9, 15 м²

Малка лента скрива радиатора
В този случай кухнята беше над 9 m² и имаше правилен етажен план, който можеше да позволи G-образно разположение на мебелите, с много място за съхранение. Наличието на стъкления панел и радиатора обаче направи невъзможно използването на последната стена с повече шкафове. Лента с малко дъно направи печеливша тази област, която се смяташе за загубена.
9, 15 m²: План на проекта