Пилешкото е едно от най-консумираните меса в света. Хранително, храносмилателно и нискокалорично, то може да се приготвя цяло или на части. Възползвайте се от него!
Пиле: рязане и готвене
Крило или крило. Излиза от основата на костта. Обикновено се използва за пържене или барбекю. Придружете ги със сосове и ще имате вкусна закуска!
Гърди. Това е частта, която се консумира най-много и тази, която натрупва най-малко мазнини. В месарницата
ще ги намерите цели и почистени или разполовени, особено за готвене в яхнии. Можете също да ги помолите да я отворят наполовина като книга и
пригответе вкусни филета на скара, панирани или пълнени.
Бутове или бутчета. Разположени са в долната част на крака. Обикновено се консумират цели и с кожата. Гответе ги пържени, задушени или за овкусяване на ястия с ориз.
Бедро. Намира се в горната част на бутчето и са много месести. Перфектен за
гответе ги в яхнии или сосове.
ДОМАШЕН ТРИК: След като сготвите пиле в гювеч, е важно да го оставите да почине около 2 часа, за да поеме вкуса си.
Всичко се използва от пиле

Ако сте направили пиле и имате остатъци, имате храна за още един ден! С костите, кожите и по-малко месестите части можете да приготвите пилешка супа. Добре настърганото месо ще се използва за приготвяне на крокети, пълнежи за емпанада или вкусно рулетче.
Хрупкаво пиле

Обичайното нещо е да намажете пилето с яйце, галета и малко чесън и магданоз, но можете да направите други, по-интензивни и забавни версии. Опитайте да използвате добре натрошени кикос, бадеми или орехи. Също така захаросани корнфлейкс или панко.
Цяло пиле…изпечено?

Когато готвите цялото пиле, препоръчително е да го готвите с костта и кожата. Костта е проводник на топлина, която подобрява готвенето, а кожата, направена малко по малко, добавя допълнителен вкус. Преди да го сложите във фурната, завържете бутчетата с конец, за да се изпече равномерно.
Печено на скара

Когато пилето е печено на грил, не го натискайте с шпатули или прибори, защото соковете му се губят.