19 ноември: Световен ден на тоалетната.
Това е най-важната и функционална част от банята, така че трябва да изберете най-подходящия в зависимост от пространството и инсталацията, с която разполагате. Ние ви казваме всичко, което трябва да знаете, когато избирате тоалетна за вашата баня!

Ако смятате, че е дошъл моментът да направите реформа във вашата баня, защото е използвана лошо или защото е излязла от мода, ние ви даваме всички ключове, за да можете да изберете и поставите един от най-важните части от вашия дом: тоалетната.
Местоположение: За да го използвате удобно, трябва да оставите минимално разстояние от 50 см отпред и около 20 см наоколо. Ако наблизо има мебели, проверете дали вратите се отварят лесно. И не го премествайте на повече от метър от началната му позиция.
Форми и размери: Кръглите тоалетни са идеални, ако трябва да спечелите място отпред, тъй като са по-къси. Докато, с квадратите, по-издължени, ще го спечелите отстрани. Можете да намерите и детски тоалетни.
Материали на капака: Изработени от пластмаса, те са с лошо качество и не издържат дълго, въпреки че са евтини; ABS, по-устойчив и издръжлив; изработени от Duroplast, не пожълтяват, антибактериални и устойчиви на надраскване, както и такива, изработени от дърво или MDF, с различни покрития.
Видове: В зависимост от резервоара за вода има тоалетни с нисък резервоар; такива с компактни ниски резервоар; окачен и този с интегриран резервоар. Освен това има модели, които благоприятстват личната хигиена, като японските или такива с вграден душ.
Разпределение: Идеалното е тоалетните да се разпределят в три зони: тоалетна, душ и тоалетна и биде. Тази зона трябва да бъде разположена на незабележимо място, близо до канализацията и водоприемниците. Не отделяйте тоалетната на повече от метър от първоначалното й положение, тъй като може да имате проблеми със запушване на тръбите.
Класически или дизайнерски: Можете да избирате между свободностоящ или висящ модел. Първият е много лесен за инсталиране и е по-евтин, въпреки че имате само стандартни размери, 70 см и 79 см височина. Окачените улесняват почистването и могат да се регулират на желаната от вас височина. Те са по-скъпи и изискват работа, защото казанчето им е вградено в стената. Разбира се, те са идеални за малки пространства, тъй като заемат само 48 см в сравнение със 70 см на класическата тоалетна.
Водосъдържател: Най-разпространена е WC с видимо казанче, поставено като резервно, което не изисква никаква работа и е лесно за ремонт. Другият вариант са вградените в стената. Те заемат по-малко място, около 10 см. Ако стената не е достатъчно голяма, можете да направите малка стена. Те са много по-естетични, спестявате място, но ако се счупят се ремонтират по-трудно.
Грижа за околната среда: Казанчето е частта от къщата, която консумира най-много вода. Всеки път, когато го дърпаме, харчим средно 10 литра. За да се намали консумацията на вода, има модели с по-малки резервоари и други с двойно промиване с два бутона: един за течни отпадъци с трилитрово промиване, а другият за твърди отпадъци с шестлитрово промиване.
Малките детайли са от значение
Поставката за хартия или поставката за тоалетна ролка е основен аксесоар и най-използваната част в банята.Трябва да го поставите пред или от едната страна на тоалетната и на височина около 70-80 см от земята. Ако по-голямата част от обитателите на къщата са десничари, ще бъде по-удобно за всички, ако я поставите отляво.
Държач за тоалетна четка. Най-добре е да го поставите от противоположната страна на държача за тоалетна хартия. Най-често срещаните са основа и стена. Но ако имате проблеми с пространството, можете да изберете стоящ на пода държач за тоалетна ролка с вградена четка.