Как да се приберете бавно у дома? В тази галерия предлагаме ключовете, като манифест, на това движение. За да накарате времето да спре, наслаждавайте се повече на средата, наслаждавайте им се със семейството и приятелите и се чувствайте добре в тях, пространствата са свързани, декорацията е спокойна и телевизията няма водеща роля. По-добре е да четете и да готвите.
Подобно на еко-интериорния дизайн, бавният дизайн е много внимателен към околната среда. Изборът на материали и техният производствен процес са от първостепенно значение. Прозрачните, светли и непретрупани пространства и концепцията „по-малкото е повече“си пасват.
Влезте, вижте, оставете времето да спре и се насладете.
Създайте ъгли за четене

Създайте кътчета за четене, за да бъдете, да се отдадете на книга, да помислите… Седнете и се отпуснете, оставете времето да тече.
Интериорен дизайн, от Даниел Перес и Фелипе Араухо.
Залагане на естествена декорация

Заложете на естествена декорация, базирана на влакна и дърво. В околната среда те осигуряват топлина. Чрез тази топлина пространствата стават по-комфортни, приканват да се живее.
Snob Works декорация.
Отворени пространства

Отварят се пространства, те общуват, така че всички членове на семейството да участват в живота у дома. Става въпрос за създаване на усещане за простор и откритост дори в най-малките апартаменти. Избягвайте ненужните прегради и високи мебели.
Тенденцията трапезария, всекидневна и кухня или поне трапезария и кухня да споделят пространство и да се сливат в стаята се вписва в бавното движение.
Снимка, от Decopraktik.
Бяло и неутрално, открийте ги

Най-неутралните тонове са посочени за отпускане. Открийте палитрата от бели и ги смесете с други неутрални като бежово, пясъчно и сиво. Винаги много гладко. Пастелните нюанси също имат място, особено синьото и зеленото, цветове, които приканват към спокойствие и са свързани с природата.
Допълнителна светлина

Всичко е изпълнено със светлина, защото светлината е живот, а осветеността визуално разширява пространствата и ви кани да останете. На прозорците сбогом на завесите или поне те са облечени в много леки и парообразни тъкани, които не се противопоставят на навлизането на светлина.
Интериорен дизайнер Ана Фернандес.
В&извън артикули

Това е трик, който работи и който отпуска средата. Мебели, които могат да бъдат вътре и вън от къщата. Вътре те "отварят" или "изваждат" пространствата. Например, лампа като тази на тази снимка, направена от влакна, предизвиква плажен бар и това забавя ритъма.
Интериорен дизайн, Sonia Reixach Интериорен дизайн.
Минимализъм

По-малкото е повече. Нищо, което да претрупва околната среда с елементи. Само за да не претоварят. Това не означава, че пространствата са студени, ние го виждаме, а че се чувстват просторни и широки.
Предложение на архитекта Кристин Лея.
Ветрове към природата

Към зелената природа, която влиза в къщата. Тук, на масата за хранене, бръшлянът е оплетен в лампата.
Да, за да се отпуснете

Към палетите, възглавниците на пода, килима, пуфовете… Ъгли, които трябва да бъдат, да споделят, да се отпуснат. Без бързане, с фонова музика. Без телевизия. Просто трябва да се увлечете от релаксиращия дух.
ПРЕМАХВАНЕ

Насладете се на малките удоволствия

Малките неща в живота, най-простите. И винаги спокойна. За да станеш бавен, трябва да почувстваш бавната къща и след това живота. Поне определени моменти, скоби, които могат да се правят в ежедневния ритъм и какво по-добро от това да го приложите на практика у дома.